Kültür Sanat ve Edebiyat

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Paylaş

Anasayfa Doğa ve Hayvanlar
Hayvan Sever

"Mahallemizin Hayvanları - Açık park BAKIM alanı"


Gönüllümüz Arife hanımla birlikte Ankara büyük şehir belediye başkanı sayın Mustafa Tuna ile görüştük.
Başkanımıza ilettiğimiz konuyu aşağıda özetledim.


"Mahallemizin Hayvanları - Açık park BAKIM alanı" projesi sokaklardaki hayvanlara ilişkin vatandaştan gelen şikayetleri azaltacaktır. Çünkü hayvanların insan peşinde dolaşmalarının sebebi AÇLIKTIR. Karnı doymuş olan hayvanlar insanlara yaklaşmaz ve kendi bölgelerinde bir köşeye kıvrılıp yatar .


Sokak hayvanlarına bakmak bir gönüllülük işidir. Gönüllü insanlarımız mahallemiz için velinimettirler ve bu insanların desteklenmesi gerekir.


Gönüllü olarak sabah-akşam karınlarının doyurulması, düzenli aşıları, sağlık sorunları takibi vs ile ilgilenmekteyiz. Bunun yanında kuşlar, zaman zaman tilkiler ve kirpi gibi hayvanlar da karınlarını doyurmaktadır.

Devamını oku...
 

Hayvan Hakları İhlalleri İle İlgili Elektronik Posta Adresi Hizmetinizde

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında yürütülecek iş ve işlemlerin etkin ve hızlı bir şekilde takibinin yapılıp, hayvan hakları ihlallerinin önlenebilmesi için duyarlı vatandaşlarımızın ihbarlarını bu adrese bildirmelerini bekliyoruz.  Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatları üzerine hayvan hakları ile ilgili konularda, daha hızlı hizmet verebilmek maksadıyla Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız elektronik posta adresi alınarak aktif hale getirildi. Hayvan Hakları İhlalleri İle İlgili Elektronik Posta Adresi Hizmetinizde...

http://www.milliparklar.gov.tr

 

Yaban Hayvanları için Köprüler

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 3. Köprünün Bağlantı Yollarına Yaban Hayvanları İçin Ekolojik Köprü Şartı Getirdi…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İstanbul’da inşaatı süren 3. köprüden etkilenebilecek yaban hayvanları için çalışma başlattı. 3. köprünün bağlantı yolları yapılırken yaban hayvanlarının geçişini sağlamak için ekolojik köprüler inşa edilecek.

Bağlantı Yollarına 6 Adet Ekolojik Köprü İnşa Edilecek

İstanbul 3. köprünün bağlantı yollarına yaban hayvanlarının geçişi ve türlerin devamlılığını sağlayabilmeleri maksadıyla inşa edilecek olan 6 adet köprü sayesinde yaban hayvanlarının yaşama alanları da korunmuş olacak.

Örnek Ekolojik Köprülerden Birisi Mersin’de Hayata Geçti

Orman ve Su İşleri Bakanlığı yaban hayatının bölünmesini önlemek ve biyolojik çeşitliliğe katkı sağlamak maksadıyla örnek bir köprüyü Mersin’de hayata geçirmişti. Gülek Boğazı ile Akdeniz’i İç Anadolu'yu bağlayan otoyol üzerinde tesis edilen köprüyü, karayolları bölge müdürlüğü ile yaptığı iş birliği çerçevesinde yenileyen Orman Genel Müdürlüğü (OGM) mevcut köprüyü "Orman Ekosistem Köprüsü" olarak hayata geçirdi.

Devamını oku...
 
Copyright © 2011 - ... Designed by  
Her hakkı saklıdır.