Kültür Sanat ve Edebiyat

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Paylaş

Anasayfa Ömer Özercan Ömer Özercan Sarraf Rıza'nın ABD'de Yakalanması Adaletin İşlemesinin Delili Değildir

Sarraf Rıza'nın ABD'de Yakalanması Adaletin İşlemesinin Delili Değildir

Sarraf Rıza'nın ABD'de yakalanmasını ABD'de adaletin işlemesinin delili gibi gören arkadaşların naifliklerine hayranım. Dünyanın en büyük haydutu, hırsızı, dolandırıcısı, katili, mafyası Sam Amca'dır. Silah ticaretinden uyuşturucuya, meşru yönetimleri devirmekten Guantanamo'ya, suç dosyası öylesine kabarıktır ki dünyanın kalan ülkeleri eline su dökemez. İrangate denen skandalı hatırlamaya yaşı müsait olmayan arkadaşlar, orda öyle bizde böyle demeden önce biraz araştırma zahmetine katlanın lütfen.

"The Iran-Contra Affair involved a secret foreign policy operation directed by White House officials in the National Security Council (NSC) under President ronald reagan. The operation had two goals: first, to sell arms to Iran in the hope of winning the release of U.S. hostages in Lebanon, and second, to illegally divert profits from these sales to the Contra rebels fighting to overthrow the Sandinista government of Nicaragua."

Vaktiniz varsa biraz da Enron vakasına bakının... https://en.wikipedia.org/wiki/Enron_scandal

Bu ABD'den mi öğreneceğiz adaleti, meşruiyeti? Yapmayın yahu ayıp oluyor.

Sarraf meselesi ise bir adalet konusu değil, büyük bir hesaplaşmanın küçük bir hamlesidir. Bunu dahi takip edemiyorsanız parmaklarınızı daha faydalı işler için yorun, vakit kıymetli, israfa gerek yok.

Ömer Özercan

 


Copyright © 2011 - ... Designed by  
Her hakkı saklıdır.